3:1

VAM Olomouc

(25:18, 22:25, 26:24, 25:23)

Sestava

Domácí: Vávra, Nikel, Válek, Kožuch, Dudek, Blaha, libero Majer, Koloušek Střídal: Nekola

Hosté: Chromec, Háger, Šťastný,, Hladil, Chmelař, Vrzal, libero Polák Střídali: Prachař, Pernica

Popis utkání

Jakožto pořadatelský tým zahajujeme prvním utkáním proti papírovému favoritovi celého turnaje, VAM Olomouc, který si hodně věří a proti nám hraje sebevědomě a s ničím jiným, než s vítězstvím nepočítá. Naši kluci však hrají s odhodláním, roli outsidera si nikterak nepřipouští a první set kontrolujeme až do konce, v poklidu ho vyhráváme 25:18. Další dějství hosté nastupují koncentrovanější, s vědomím, že procházka růžovou zahradou se konat nebude. Olomouc srovnává 1:1 na sety a my opět velíme k útoku. Odvážná hra nese své ovoce, celý čtrnáctičlenný tým GREEN VOLLEY FRÝDEK-MÍSTEK si zasluhuje pochvalu za kolektivní projev a bojovné nasazení. Třetí i závěrečný set strháváme na svou stranu a připisujeme si veledůležité tři body do tabulky skupiny „B“. Zajímavostí je také fakt, že hosté z Olomouce byli prohrou zaskočeni natolik, že po zbytek turnaje již nepoznali chuť vítězství a sestupují do nižší skupiny.